Vydajte sa s nami na dobrodružstvo v objavovaní prírody

Aktivity

Aktivity pre líšťatá

V mesiacoch máj a jún 2020 sme poskytovali mnohým rodičom oporu v časoch, kedy trávili so svojimi malými prírodovedcami kopec času. Priniesli sme im množstvo aktivít na každý deň – jednoduché pozorovacie, tvorivé a hravé činnosti v prírode a o prírode.

Tento rok sa bohužiaľ stále nemôžeme stretávať, tvoriť a objavovať prírodu spoločne. Deti a ich rodičia sú často doma, viac či menej separovaní od kamarátov, rodiny, podujatí a zážitkov s ľuďmi navôkol. Uvedomujeme si, že mnohí rodičia popri starostlivosti o deti pracujú, že naplniť deťom dni zmysluplnými aktivitami je veľmi náročné.

Preto sme sa rozhodli aj tento rok tvoriť a posielať vám Aktivity pre líšťatá. Poučili sme sa z minulého roka a preto zmenšíme obsažnosť tém, aby sme vás zbytočne nezahlcovali. Zostaneme však pri osvedčenom: každý týždeň nová téma, niečo na čítanie, tvorenie aj typ na výlet. Budeme sa veľmi tešiť, ak vám spríjemníme čas strávený s deťmi a ešte viac sa potešíme, ak nám občas pošlete fotku či akúkoľvek spätnú väzbu k aktivitám.

Veľmi nám chýbate! Vaša Danka a Janka

Tu je bližší popis Aktivít pre líšťatá.

Aktivity pre líšťatá predstavujú metodický materiál určený  pre rodičov malých detí, ktorý vtiahne rodinu do spoločného spoznávania prírody. Jednotlivé témy si vychutnáte pri čítaní príbehov a básničiek, pozorovaní prírody, tvorení, hraní hier či pri pokusoch. Každý týždeň Vám pripravíme novú tému.

Pre koho sú určené? Predovšetkým pre deti od 1 – 6 rokov, ale ocenia ich aj deti navštevujúce prvý stupeň základných škôl. Nezabudli sme samozrejme ani na zaujímavosti pre rodičov :o).

Zasielame ich postupne v týždňových rozostupoch elektronickou poštou.

Tešiť sa môžete na témy:
stopy a stopovanie v prírode, prilietajúce vtáky a hniezdenie, chutná jar, malý kamaráti (hmyz), čo žije pri jazere, jar na farme, jar v lese, včielky a iné opeľovače, rozkvitnutá jar a ďalšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *