Vianočný stromček a zdobenie

::

Nie sú to len reklamy na rôzne produkty, ktoré na nás kričia z každej strany. Rovnako nás ohurujú aj honosné, či obrovské vianočné stromčeky v nákupných centrách, či na námestiach.

Už od mala sa istotne všetci tešíme na ten moment, keď ozdobíme vianočný stromček a rozsvietime na ňom blikajúce svetielka. Otázka ale znie: Je naozaj nutné, aby ten náš stromček bol každý rok živý, vypestovaný niekde v severnej časti Európy? Potrebujeme každoročne nový dizajn, či inú farbu ozdôb? Alebo iný typ, či veľkosť umelého stromčeka?

Je niekoľko možností, ako zanechať čo najnižšiu ekologickú stopu a mať rovnako krásny vianočný stromček. Pre tých, ktorí nemajú veľa voľného priestoru, je kopec inovatívnych možností, ako si ozdobiť stenu, či izbovú rastlinu.

Ak však nelipneme na stromčeku ako takom, ale tešíme sa vôni živice, môžeme si ozdobiť konáriky – čečinu zo smrekov, či jedlí, ktoré si odrežeme v lese. Zaujímavý je aj stromček vyrobený zo šišiek borovice.

Zmenu vo vzhľade umelého vianočného stromčeka ľahko dosiahneme aj susedskou/ rodinou výmenou stromčekov a ozdôb.

My Vám pridávame aj pár zaujímavých typov na ozdoby vytvorené doma, napríklad aj spolu s deťmi. Veď keď zabudneme na zhon a prehnané očakávania, tvorenie a pečenie s deťmi patria medzi to najkrajšie na sviatkoch :).

Vyberte si také ozdoby, na ktoré viete ľahko zohnať materiál. Môžete použiť bavlnky, stužky, koreniny, šišky či drievka. Zužitkovať môžete aj staré rozbité vianočné gule a iný odpadový materiál – len sa dobre poobzerajte:).

Ak sa Vám niektoré ozdoby páčia, ale zdajú sa Vám príliš náročné na výrobu, vyberte si jednoduchšie ozdoby. Teraz nie je čas na prekonávanie sa, ale čas na hravé tvorenie a pohodu.

Krásne ozdoby môžeme vytvoriť aj jednoduchým nakrájaním ovocia, prípadne vykrajovaním zo šupiek citrusov. Sú nielen jednoduché a pekné, ale naviac nám prevoňajú domácnosť.

Na záver Vám zdieľame krátke video plné nápadov na vianočné pohľadnice a želania ku darčekom.

Všetkým prajeme príjemné tvorenie a krásne Vianoce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *