Výlety pre verejnosť

Výlety

Organizujeme výlety do prírody s aktivitami pre deti aj dospelých. Vyštudovali sme prírodné vedy a mnoho o prírode vieme, komunikujeme však zrozumiteľným jazykom a naše vedomosti približujeme zaujímavou a zrozumiteľnou formou. Radi skvalitňujeme naše výlety odborníkmi, ktorí povedia viac o vtákoch, hmyze či stopovaní zveri.

Aj počas leta 2021 sa môžete tešiť na výlety s nami. V júli sa budeme venovať táborom, ale neskôr určite nejaký výlet pripravíme. Plánujeme vás zobrať do potoka za vodnými potvorkami, na pozorovanie hviezd aj na zaujímavú geologickú lokalitu. Sledujte stránku, prípadne sa prihláste na odber noviniek a budeme vás informovať.

Výlet na Urpín za krásnymi ľaliami a orchideami

Druhú júnovú sobotu sme sa prešli v milej spoločnosti vrchom Urpín. Potešilo nás množstvo orchideí (prilbovka biela, hniezdovka hlístová), hoci črievičníky ešte nekvitli a ľalie boli tiež ešte len v puku. O to väčšou odmenou bol pre nás nádherný brezový háj a košatý buk. Nevynechali sme ani tvorenie, skúmanie hmyzu a pohodu v prírode … s nami je to vždy pestré ;o).

Minulý rok boli takéto nádherné.

Vstupné:
rodinný balíček pre 5 osôb                           19€
rodinný balíček pre 4 osoby                         16€
rodinný balíček pre 3 osoby                         13€
balíček pre 2 osoby                                          9€
vstupné pre 1 osobu                                       5€
deti do 1 roka                                                    zdarma
V cene je zahrnuté: sprievodca počas celého výletu, hry a aktivity na pozorovanie prírody, tvorivá dielňa
V cene nie je zahrnuté: doprava, strava, individuálne cestovné poistenie

Etika: Cieľom výletov je viesť deti k úcte a rešpektu k všetkému živému. Na výlete nie je prípustné, aby účastníci poškodzovali rastliny alebo ubližovali zvieratám. Všetci musia rešpektovať pokyny lektoriek. Všetky odchytené živočíchy po pozorovaní vypustíme na pôvodné miesto nálezu. Z výletu si môžu deti odniesť okrem zážitkov napríklad kamienok, vylisovaný kvietok (ak nie je chránený) alebo šišku.

Náučným chodníkom v Jakube
29.5. sme zažili nádherný deň plný vzácnej a krátko kvitnúcej nádhery, skvelých ľudí, príjemného počasia a milých zvieracích prekvapení.

Výletovú sezónu roka 2021 sme otvorili 15.mája pri vode. Na výlete za žabkami ku Plavnu sme si vychutnávali krásy stojatych aj tečúcich vôd. Cesta popri Hrone v tieni krásnej brehovej zelene, mokrade a jazero. Na nebi krúžiace orly, volavky, rybáriky, kukučka, kačky, stopy jeleňov a medvedia stopa. Žabka, žubrienky a ryby kývajúce nám plutvou 🙂