Výlety pre verejnosť

Výlety

Organizujeme výlety do prírody s aktivitami pre deti aj dospelých. Vyštudovali sme prírodné vedy a mnoho o prírode vieme, komunikujeme však zrozumiteľným jazykom a naše vedomosti približujeme zaujímavou a zrozumiteľnou formou. Radi skvalitňujeme naše výlety odborníkmi, ktorí povedia viac o vtákoch, hmyze či stopovaní zveri.

V tohtoročnej sezóne sme urobili niekoľko zmien. Tou najdôležitejšou je, že výlety v tomto roku budú prebiehať vždy druhú sobotu v mesiaci. Čiže 12.2., 12.3., 9.4., 14.5. a 11.6. v prvom polroku. Počas letných prázdnin sa výlety ako zvyčajne presunú na utorky, ale o tom vás ešte budeme informovať. Už teraz sa môžete tešiť na spoločné stopovanie, prvé bylinky, vtáčiu jar, vodu aj zvieratká na farme.

BIOBLITZ – Stretnutie s prírodou Karpát

Staňte sa na chvíľu vedcom a zažite doobedie výskumom flóry a fauny. V rámci projektu Občianska veda v Karpatoch a spolupráci so združením Pro Natur, vám prinášame možnosť stať sa súčasťou výskumu Karpatskej prírody. Vede sa budeme venovať spolu s Dipl. Ing. Petrom Sabom, PhD. z Fakulty prírodných vied Univerzity Mateja Bela.

Skúmať budeme lesy a lúky nad Podlavicami. Toto územie so zaujímavou minulosťou bolo kedysi úplne zničené, ale v súčasnosti sa tu nachádza chránený areál vyhlásený najmä pre výskyt orchideí. Nás bude zaujímať všetko: stromy, kríky, byliny, hmyz, huby, vtáky, lišajníky, dokonca aj stopy a trus zvierat. Budeme pracovať s aplikáciou iNaturalist.

Kedy: v sobotu, 14.5.2022
Trvanie: poldenný výlet (9.00 – 13.00 hod.)
Náročnosť: stredná, pre ľudí so záujmom o bádanie a zvyknutých na presun po lese, deti so záujmom o bádanie sú tiež vítané
Budeme sa pohybovať po turistických chodníkoch lesom a lesnou cestou. Dĺžka trasy cca 5km, prevýšenie 600m. Trasa nie je vhodná pre kočíky.
Odporúčame mobil (kvôli aplikácii), turistickú obuv, pokrývku hlavy, pršiplášť, tekutiny a stravu.

Na čo sa môžete tešiť: Ukážka práce vedcov, ktorú si vyskúšate. Amatérsky botanik Peter Sabo z Univerzity Mateja Bela. Predstavenie aplikácie, s ktorou môžete pracovať aj v budúcnosti. Tvorenie na tomto výlete nahradí vypĺňanie záznamu z terénneho prieskumu výskumníka.

Zodpovednosť: Účasť na podujatí je na vlastné riziko. Občianske združenie CEVEV Malá líška ani sprievodcovia nenesú zodpovednosť za účastníkov výletu, za ich prípadnú ujmu na zdraví ani na majetku. Osoby mladšie ako 18 rokov sa môžu výletu zúčastniť iba v sprievode zodpovednej osoby staršej ako 18 rokov.
PODMIENKY COVID 19: režim základ

Vstupné:
rodinný balíček pre 5 osôb                          20 €
rodinný balíček pre 4 osoby                        17 €
rodinný balíček pre 3 osoby                        14 €
balíček pre 2 osoby                                       10 €
vstupné pre 1 osobu                                       5 €
deti do 1 roka                                                  zdarma
V cene je zahrnuté: sprievodca počas celého výletu, aktivity na pozorovanie prírody, predstavenie a pomoc pri práci s aplikáciou iNaturalist
V cene nie je zahrnuté: doprava, strava, individuálne cestovné poistenie

Pre prihlásenie vyplňte formulár. Po prihlásení vám pošleme bližšie informácie o mieste stretnutia a programe.

Máme radosť, že sa výletu za operencami v mestskej oáze života podarilo nájsť náhradný termín – s ornitológom Imrichom Kováčom bolo skvele! Viac sa o výlete dočítate tu.

Úspešne za nami v roku 2021