Blog

Upratovanie Radvanského Parku

:: Danka Bardonová Leave A Comment On Upratovanie Radvanského Parku

👍 Výzva Vyčistené!

V spolupráci s občanmi sídliska Radvaň 💪👌 sme v sobotu 9.4. úspešne vyčistili Radvanský park od plechoviek, fliaš, topánok, stratených rúšok a kadečoho ďalšieho. Za pomoc pri organizovaní a za fotodokumentáciu ďakujeme Marekovi Ondrášovi.

Celé doobedie pršalo a už to vyzeralo, že budeme musieť upratovanie presunúť na iný termín, ale napokon sa vyčasilo a my sme sa s odhodlaním pustili do roboty. Veľká vďaka patrí najmä obyvateľom Radvane – zišlo sa nás približne 30 a za necelé tri hodiny sme vyčistili park zo všetkých strán. Do práce sa zapojili všetky generácie, najväčšiu radosť nám robili deti.

Zo začiatku do pristavených kontajnerov putovalo aj lístie, ale keďže ľudia ktorí sa zišli majú k prírode skutočne blízko, bolo veľmi jednoduché vysvetliť im, že je vhodnejšie biomasu ponechať v parku a na skládku poslať len smeti. To bol pre mňa najväčší zážitok – zmysel toho, prečo máme byť v správny čas na správnom mieste a nehanbiť sa povedať svoj názor. Dokonca sme vytriedili aj plechovky. Skutočne všetkým patrí obrovské ĎAKUJEM.

Už teraz sa pripravujeme na druhé kolo – vyčistenie Malachovského potoka v časti kde preteká parkom. Hladina vody bola vysoká a prúd silný, ale keď hladina klesne vrátime sa a vyčistíme aj potok 💦. Veríme, že sa pridáte!

Prečítajte si tiež ako nám bolo na výletoch do prírody!

Zberateľská bodka za Kurzom o liečivých bylinkách