Výlet na Urpín za krásnymi ľaliami a orchideami

Pôjdeme náučným chodníkom orientovaným na históriu a prírodné krásy Urpína. Cestou si budeme všímať vtáctvo aj zaujímavé druhy bylín. Do presvetlených častí lesa budeme nazerať obzvlášť pozorne a hľadať ľalie a orchidey, ktoré si vyfotíme. Čakajú nás výhľady na mesto. Budeme objavovať miestne živočíchy aj tvoriť. Sprevádzať vás budú Danka Bardonová a Janka Ďurová.

. . . čítať ďalej

Výlet náučným chodníkom v Jakube

Nad mestskou časťou Jakub sa nachádza chránený areál vyhlásený v roku 1999 najmä na ochranu teplomilných rastlinných a živočíšnych spoločenstiev. Je tu veľká biodiverzita vyskytujúca sa na malom území. Chránený areál má rozlohu 127 043 m².  Okolo areálu je pekná trasa s náučným chodníkom, mohutnými stromami, nádhernými lúkami striedajúcimi sa s lesmi.   Viac info tu.

. . . čítať ďalej

Výlet Objavná výprava za mlokmi na Urpíne

Ukážeme Vám, že krásnu a hodnotnú prírodu máme aj priamo v meste, doslova pár minút od sídliska. Prejdeme sa po rozhorúčenom moste a vstúpime do chládku lesa. Porozprávame sa o tom, ako les zadržiava vodu – najcennejšiu tekutinu sveta. Nahromadená a vyčistená voda vyviera v prameňoch a studničkách. Preskúmame ich obyvateľov aj stopy zvierat, ktoré […]

. . . čítať ďalej