Podujatia mimo ekocentra

Stretnúť nás môžete na početných podujatiach. Niektoré organizujeme my, za mnohé vďačíme iným organizáciám a hlavne spolupráci s nimi.

Najbližšie nás môžete zažiť/ vidieť na:

Zaujímavé je aj nahliadnutie do už zrealizovaných podujatí:
– Konferencia Enviro.parti pre stredné školy organizovaná Banskobystrickým samosprávnym krajom, 23.11. 2023

– Poldenný výlet do prírody Na potulkách ku jaskyniam, 11.11. 2023

– V Divadle Štúdio tanca na sprievodnom workshope pre študentov k predstaveniu The Others, 19.10. 2023

– Premietanie dokumentu Po nás potopa s diskusiou – v CNK Záhrada, 15.10. 2023

– Poldenný výlet do prírody Jesennou prírodou všetkými zmyslami, 14.10. 2023 od 9.00 hod.

– DOBRO rande, 26.9. 2023, so záujemcami o dobrovoľnícku spoluprácu.

– Podujatie pre žiakov ZŠ Kremnica, 4 živly, 22.9. 2023, o klíme v meste.

Poldenný výlet do prírody S ekológom k Dobročskému pralesu, 9.9. 2023 od 9.00 hod.

Radvanský deň v Banskej Bystrici, 1.9. 2023 od 14.00 hod.

– Východoslovenský tábor ochrancov prírody, Rovne, 29. 7. – 4. 8. 2023

Festival Slovenské alternatívne leto, v Brezne, 21. – 22.7. 2023.

28. 6. 2023 od 16.00 hod. sme sa na Dobro pikniku predstavovali záujemcom o dobrovoľnícku spoluprácu. Ďakujeme!

– 14. – 16. júna sme boli v Krakove spoločne s Divadelným centrom z Martina a ich skvelou inscenáciou 4 živly. Realizovali sme envirovýchovné aktivity pre žiakov miestnych škôl. Viac o projekte si môžete prečítať tu.
– Skvelá bola oslava 3. narodenín Malej líšky. V krásnej prírode nad Banskou Bystricou sme si opekali, hrali sa, rozprávali, … Prišli nás pozrieť aj kravičky, pár krát krásne pršalo. Ďakujeme všetkým za účasť a skvelú spoločnosť.

Festival Zeme v mestskom parku pri Ekonomickej univerzite UMB, BB, 25.5. 2023 vedenom pod taktovkou Slovenskej agentúry životného prostredia.

Deň vodníkov na Uhlisku, 13.5. 2023, ktorú organizovala Občianska rada Uhlisko a lokálna komunita.

Komunitné aktivity – 30.4. 2023 sme v Podlaviciach upratovali a vyrábali vtáčie búdky. O podujatiach na sídliskách v meste Banská Bystrica sa viac dočítate tu.

Kurz – V ten istý deň, 30.4., sme boli s účastníkmi Kurzu o liečivých bylinkách a plodoch našej prírody na jarnom zbere byliniek.

Komunitné aktivity – A zároveň sme v tom istom čase (30.4.) pre vás realizovali eko karneval v Radvani. Ešte, že sme sa už naučili rozdvojiť 🙂 Karneval sme kvôli počasiu posúvali na nedeľu, čo sa osvedčilo, takže to určite stálo za to. Karneval sme pripravili spoločne s Ľubicou Póčovou, OZ Za dôstojnú Radvaň a dobrovoľníkmi zo ZŠ Ďumbierska.

Podujatia na školách – Počas dňa Zeme, 22.4., sme pomáhali školám vyčistiť ich areály a podporiť biodiverzitu školských záhrad. V areáli Súkromnej základnej školy U Filipa Janka stavala s deťmi a rodičmi hmyzí domček a vysádzala popínavú zelenú stenu. Danka v ZŠ Golianova 8 stavala hmyzí domček. Tešíme sa, že sa žiakom aktivity páčili a veríme, že sa o nové prvky budú starať.

Poldenné výlety do prírody – 1. apríla sme oslávili deň vtákov poldenným výletom k Moštenickým prameňom a travertínom. A aby toho nebolo málo, cestou naspäť sme vám ukázali krásne poniklece z Mackovho boku.
A dva týždne predtým (18.3.) sme navštívili vtáčiu záhradu Miroslava Sanigu, ktorý nám porozprával o svojich vtáčích hosťoch veľa zaujímavého.

Eko Vianoce s Malou líškou – V decembri sme zrealizovali 3 prírodné vianočné workshopy a jednu zbierku pre útulok Túlavá labka. Všetkým, ktorí sa zapojili ĎAKUJEME.

Zelenšie mesto – Realizovali sme veľa podujatí na sídliskách v meste, ktoré sme už spomínali aj vyššie, ale téme pripravenosti mesta Banská Bystrica na klimatickú krízu sme sa venovali aj na diskusii Zelená Bystrica: Prehriate mesto – Ako to zvládnuť? v Záhrada – Centrum nezávislej kultúry.