Podujatia mimo ekocentra

Stretnúť nás môžete na početných podujatiach. Niektoré organizujeme my, za mnohé vďačíme iným organizáciám a hlavne spolupráci s nimi.

Najbližšie nás môžete zažiť/ vidieť na:

– našej narodeninovej oslave pod lipami na lúkach nad Sásovou:

3. narodeniny Malej líšky

Pôjdeme na krásne lúky nad Sásovú až ku majestátnym lipám. Tu si budeme opekať, hrať sa a oslavovať. Doprajeme si pohodu a radosť z pobytu v prírode s vami – našimi priateľmi.

Kedy: v sobotu, 10.6. 2023
Miesto opekania: 48.773481, 19.164826
V prípade záujmu o spoločnú cestu k miestu opekania sa stretneme o 9.30 hod. na parkovisku nad Sásovou (48.764439, 19.163093)
Trvanie: 10.00 – 15.00 hod., môžete prísť a odísť podľa svojich potrieb
Náročnosť: nízka, vhodná aj pre rodiny s malými deťmi
Odporúčame: Je potrebné sa obliecť s ohľadom na aktuálne počasie. Doneste si občerstvenie podľa svojej chuti. Dobroty na spoločný stôl potešia :).
Tešíme sa na Vás!

– V Krakove spoločne s Divadelným centrom z Martina a ich skvelou inscenáciou 4 živly budeme realizovať envirovýchovné aktivity pre žiakov od 14. – 16. júna.  Viac o projekte si môžete prečítať tu.
27. júna budeme rovnako s Divadelným centrom v Kremnici. Pre žiakov základnej školy pripravíme hravý environmentálny program.

Festivale Slovenské alternatívne leto, v Brezne, 21. – 22.7. 2023.

Zaujímavé je aj nahliadnutie do už zrealizovaných podujatí:

Festival Zeme v mestskom parku pri Ekonomickej univerzite UMB, BB, 25.5. 2023 vedenom pod taktovkou Slovenskej agentúry životného prostredia.

Deň vodníkov na Uhlisku, 13.5. 2023, ktorú organizovala Občianska rada Uhlisko a lokálna komunita.

Komunitné aktivity – 30.4. sme v Podlaviciach upratovali a vyrábali vtáčie búdky. O podujatiach na sídliskách v meste Banská Bystrica sa viac dočítate tu.

Kurz – V ten istý deň, 30.4., sme boli s účastníkmi Kurzu o liečivých bylinkách a plodoch našej prírody na jarnom zbere byliniek.

Komunitné aktivity – A zároveň sme v tom istom čase (30.4.) pre vás realizovali eko karneval v Radvani. Ešte, že sme sa už naučili rozdvojiť 🙂 Karneval sme kvôli počasiu posúvali na nedeľu, čo sa osvedčilo, takže to určite stálo za to. Karneval sme pripravili spoločne s Ľubicou Póčovou, OZ Za dôstojnú Radvaň a dobrovoľníkmi zo ZŠ Ďumbierska.

Podujatia na školách – Počas dňa Zeme, 22.4., sme pomáhali školám vyčistiť ich areály a podporiť biodiverzitu školských záhrad. V areáli Súkromnej základnej školy U Filipa Janka stavala s deťmi a rodičmi hmyzí domček a vysádzala popínavú zelenú stenu. Danka v ZŠ Golianova 8 stavala hmyzí domček. Tešíme sa, že sa žiakom aktivity páčili a veríme, že sa o nové prvky budú starať.

Poldenné výlety do prírody – 1. apríla sme oslávili deň vtákov poldenným výletom k Moštenickým prameňom a travertínom. A aby toho nebolo málo, cestou naspäť sme vám ukázali krásne poniklece z Mackovho boku.
A dva týždne predtým (18.3.) sme navštívili vtáčiu záhradu Miroslava Sanigu, ktorý nám porozprával o svojich vtáčích hosťoch veľa zaujímavého.

Eko Vianoce s Malou líškou – V decembri sme zrealizovali 3 prírodné vianočné workshopy a jednu zbierku pre útulok Túlavá labka. Všetkým, ktorí sa zapojili ĎAKUJEME.

Zelenšie mesto – Realizovali sme veľa podujatí na sídliskách v meste, ktoré sme už spomínali aj vyššie, ale téme pripravenosti mesta Banská Bystrica na klimatickú krízu sme sa venovali aj na diskusii Zelená Bystrica: Prehriate mesto – Ako to zvládnuť? v Záhrada – Centrum nezávislej kultúry.