Pre deti

Aktivity pre líšťatá

V mesiacoch máj a jún 2020 sme poskytovali mnohým rodičom oporu v časoch, kedy trávili so svojimi malými prírodovedcami kopec času. Priniesli sme im množstvo aktivít na každý deň – jednoduché pozorovacie, tvorivé a hravé činnosti v prírode a o prírode.

Tento rok sa bohužiaľ stále nemôžeme stretávať, tvoriť a objavovať prírodu spoločne. Deti a ich rodičia sú často doma, viac či menej separovaní od kamarátov, rodiny, podujatí a zážitkov s ľuďmi navôkol. Uvedomujeme si, že mnohí rodičia popri starostlivosti o deti pracujú, že naplniť deťom dni zmysluplnými aktivitami je veľmi náročné.

Preto sme sa rozhodli aj tento rok tvoriť a posielať vám Aktivity pre líšťatá. Poučili sme sa z minulého roka a preto zmenšíme obsažnosť tém, aby sme vás zbytočne nezahlcovali. Zostaneme však pri osvedčenom: každý týždeň nová téma, niečo na čítanie, tvorenie aj typ na výlet. Budeme sa veľmi tešiť, ak vám spríjemníme čas strávený s deťmi a ešte viac sa potešíme, ak nám občas pošlete fotku či akúkoľvek spätnú väzbu k aktivitám.

Tu je bližší popis Aktivít pre líšťatá.

Aktivity pre líšťatá predstavujú metodický materiál určený  pre rodičov malých detí, ktorý vtiahne rodinu do spoločného spoznávania prírody. Jednotlivé témy si vychutnáte pri čítaní príbehov a básničiek, pozorovaní prírody, tvorení, hraní hier či pri pokusoch. Každý týždeň Vám pripravíme novú tému.

Pre koho sú určené? Predovšetkým pre deti od 1 – 6 rokov, ale ocenia ich aj deti navštevujúce prvý stupeň základných škôl. Nezabudli sme samozrejme ani na zaujímavosti pre rodičov :o).

Zasielame ich postupne v týždňových rozostupoch elektronickou poštou.

Aprílové témy boli: stopy a stopovanie v prírode, prilietajúce vtáky a hniezdenie, chutná jar, malí kamaráti (hmyz). Ak vás témy zaujali, aprílové aktivity pre líšťatá si môžete objednať aj spätne.

V máji sa môžete tešiť na témy:
jar v lese, pri jazere, jar na farme, vonku to bzučí (včielky a iné opeľovače)

Cena programu je 8€ na jeden mesiac = 4 témy.

Ako si program objednať?
Napíšte nám mail na ekocentrum@malaliska.sk a my vám pošleme poskytneme inštrukcie k zaplateniu programu.

Veľmi nám chýbate! Vaša Danka a Janka

Líšťatá v brlôžku

Program pre všetky mamičky, oteckov, dedkov a babičky, ktorí sa starajú o deti do 3 rokov. Môžete sa tešiť na divadielka, spievanie, kreslenie, príbehy a hry, tvorenie, typy na výlety a spoločné prežívanie chodu ročných období. Spoločne sa zahráme, niečo sa naučíme a určite nadviažete aj skvelé kontakty na maminky a získate inšpiráciu na ďalšie aktivity s drobcami.

!! O ZAČIATKU PROGRAMU VÁS BUDEME INFORMOVAŤ!!

Tešíme sa na Vás každý štvrtok v čase od 9.30 do 10.30 hod.

Vstupné je 3€ na dieťa.

Prosím nezabudnite pribaliť sebe aj svojmu drobcovi papučky :o)

V ekocentre sme zažili a plánujeme opäť počas leta:

Drobci v ekocentre

Interaktívny zážitkový program pre deti od 3 do 6 rokov prostredníctvom ktorého hravou formou spoznávajú prírodu. Počas programu nie je potrebná prítomnosť rodičov (s výnimkou pondelkového zoznamovania sa).

Poldenný doobedný program v ktorom budeme s vašimi deťmi spoznávať a objavovať prírodu, ale aj nových kamarátov a samých seba. Pri hre si potrénujeme zručnosť, zabavíme sa a zažijeme nové dobrodružstvá.

http://www.malaliska.sk/2020/05/16/aktivity-pre-listata/