Zdravo v prírode

O peknom zakončení kurzu v prírode si môžete prečítať tu.

Ponúkame vám kurz o liečivých bylinách a plodoch našej prírody zasielaný elektronicky – do vašich mailových schránok.

O čom je kurz?
Počas vegetačnej sezóny od jari až do neskorej jesene budeme účastníkom kurzu priebežne zasielať videá, informácie, zaujímavosti a recepty na bezpečné použitie minimálne ku 15-tim druhom. Nazbierate si všetky bylinky z voľnej prírody, ktoré by vo vašej domácnosti nemali chýbať.

Pomôžeme vám s určením vhodnej doby a miesta zberu aj s bezpečným rozoznaním rastliny. Povieme vám, ktorú čas rastliny zberať, ako ju spracovať aj uskladniť. Dozviete sa o liečivých účinkoch jednotlivých druhov a ich využití napr. pri podpore imunity, ošetrení rany, či bolestiach žalúdka.

Bonus 🙂
Kurz vám spestríme zaujímavými šalátmi, pomazánkami, netradičnými receptami a mnohým iným. A keďže máme veľa skúseností s prácou s deťmi. Potešíme občas aj ich peknými básničkami, hádankami a zábavnými úlohami. Ak máte deti, určite do kurzu zapojte aj ich. Užijete si veľa príjemných chvíľ s chutnou a zdravou odmenou.

Cena kurzu je 30€.

Na kurz sa môžete prihlásiť zaslaním mailu na ekocentrum@malaliska.sk.

Tu je ukážka prvého balíčku, ktorý sme v tohtoročnom kurze zasielali. Je to súhrn informácií o bylinách zasielaný v aktuálnom čase, kedy bylinky zbierame, ich popis pre jednoduchšie určenie, druh lokality na ktorej rastie, liečivý účinok a typy na zber, spracovanie aj použitie. Informácie posielame postupne. Nemôže sa vám teda stať, že prídete domov z kurzu a o týždeň všetko zabudnete, lebo toho bolo na vás veľa. Môžete nám kedykoľvek volať, ak máte problém s určením byliny – čo sa nám ale zatiaľ nestalo, keďže k vybraným druhom, ktoré by mohol byť problém určiť, nahrávame aj videá. Podbeľ si v tomto roku už nenazbierate, ale ešte mnoho bylín áno, preto neváhajte a prihláste sa do kurzu. Kurz prebieha až do neskorej jesene a každý účastník dostane všetky informácie, prístup k videám, receptom a návodom. Tie môžete používať aj ďalšie roky.