3. narodeniny oslávené!

::

Výstrahy pred dažďom a búrkami, vonku sparno ako v pralese. Myslíte, že nás to odradilo? Vôbec. Povedali sme si, že šťastie praje pripraveným a upravili sme miesto narodeninovej oslavy o pár metrov ďalej – do krásneho areálu na opekanie pri studničke nad Sásovou. Je tu nielen prameň a lesík, ale aj lavičky a prístrešok. Čo viac nám bude treba?

Doteraz sme narodeniny vždy oslavovali v ekocentre programom pripraveným pre verejnosť. Ale vonku bolo vždy tak krásne, že byť vo vnútri jednoducho k tomuto obdobiu nepasuje. Tento rok sme sa preto rozhodli ísť s vami do prírody. Opekať, hrať sa, debatovať, oslavovať a relaxovať a užívať si teplé jarné počasie. A skutočne sme si to užili.

Boli sme nad najväčším sídliskom Sásová, mali sme cestou krásne výhľady na mesto. A hoci sa niektorým môže zdať, že sme boli ďaleko, hravo k nám došla aj naša 4 ročná kamarátka Lucka s maminou. Navigovali sme, vítali sa s hosťami, tešili sa z dobrej spoločnosti. Vedeli sme, že okolo 12-tej príde lejak, ale nejako sa nám nechcelo odísť, tak sme striedavo opekali, debatovali pod prístreškom a vychutnávali si dážď aj slnko. Prišli nás pozrieť aj kravy. Deti behali po lúke a hrali sa.

A hádajte kedy sme sa rozhodli ísť domov? No predsa v čase toho najväčšieho z lejakov. Voda všade vytvárala plytké jazerá a lúky čoskoro pripomínali ryžové polia. Ale my sme si veselo vykračovali, miestami až dupkali. Veď dážď patrí k životu – krajina pila plnými dúškami.

Tieto narodeniny boli skvelé. Už vieme, ako oslávime tie ďalšie :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *