Upratovanie Radvanského parku

::

👍 Výzva Vyčistené!

V spolupráci s občanmi sídliska Radvaň 💪👌 sme v sobotu 9.4. úspešne vyčistili Radvanský park od plechoviek, fliaš, topánok, stratených rúšok a kadečoho ďalšieho.

Celé doobedie pršalo a už to vyzeralo, že budeme musieť upratovanie presunúť na iný termín, ale napokon sa vyčasilo a my sme sa s odhodlaním pustili do roboty. Veľká vďaka patrí najmä obyvateľom Radvane – zišlo sa nás približne 30 a za necelé tri hodiny sme vyčistili park zo všetkých strán. Do práce sa zapojili všetky generácie, najväčšiu radosť nám robili deti. Za pomoc pri organizovaní a za fotodokumentáciu ďakujeme Marekovi Ondrášovi a Ľubke Póčovej.

Zo začiatku do pristavených kontajnerov putovalo aj lístie, ale keďže ľudia ktorí sa zišli majú k prírode skutočne blízko, bolo veľmi jednoduché vysvetliť im, že je vhodnejšie biomasu ponechať v parku a na skládku poslať len smeti. To bol pre mňa najväčší zážitok – zmysel toho, prečo máme byť v správny čas na správnom mieste a nehanbiť sa povedať svoj názor. Dokonca sme vytriedili aj plechovky. Skutočne všetkým patrí obrovské ĎAKUJEM.

Už teraz sa pripravujeme na druhé kolo – vyčistenie Malachovského potoka v časti kde preteká parkom. Hladina vody bola vysoká a prúd silný, ale keď hladina klesne vrátime sa a vyčistíme aj potok 💦. Veríme, že sa pridáte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *