Výlety pre verejnosť

Výlety

Organizujeme výlety do prírody s aktivitami pre deti aj dospelých. Vyštudovali sme prírodné vedy a mnoho o prírode vieme, komunikujeme zrozumiteľným jazykom a naše vedomosti približujeme zaujímavou formou. Radi skvalitňujeme naše výlety odborníkmi, ktorí povedia viac o vtákoch, hmyze či stopovaní zveri.

Výlety budú prebiehať druhú sobotu v mesiaci, v termínoch 10.2., 9.3., 13.4., 11.5., 14.9., 12.10., 9.11. 2024. Zapíšte si ich do kalendárov už teraz. Tešiť sa môžete na zaujímavé témy aj lokality. Sledujte náš web alebo sa prihláste na odber noviniek a budeme vás informovať mailom. Ak ste na výlete s nami ešte neboli a zaujíma vás, ako prebieha, začítajte sa tu. Tu si môžete pozrieť pár fotiek z výletovej sezóny 2022.

Jarnými lúkami k jazeru Mútne

Jar predčasne klope na dvere a teplé počasie prebúdza kvety aj zvieratá. Už sme videli lietať včelu, čmeliaka a dokonca aj motýľa. My chceme s vami stihnúť obojživelníky. Salamandry sa na svoj jarný ťah vo Zvolene vydali už v polovici februára. My sa k jazierku vyberieme začiatkom marca.

Kedy: v sobotu, 9.3.2024
Trvanie: poldenný výlet (9.00 – 12.00 hod.)
Náročnosť: trasa nenáročná, vedie slnečnými lúkami a lesnou cestou, výlet je vhodný aj pre deti od predškolského veku
Trasa vhodná pre kočíky. Je možné, že cesta bude blatistá.
Odporúčame: teplú a nepremokavú turistickú obuv a odev, tekutiny a stravu, pre deti prosím pribaľte náhradné oblečenie (pre istotu)

Na čo sa môžete tešiť:
Čakajú nás prebúdzajúce sa lúky a pekné výhľady. Nájdeme pri jazierku žabky, mloky alebo korytnačky? Obzrieme si všetko zaujímavé, čo cestou stretneme (jarné kvety, hmyz, vtáky) a pripravenú máme pre vás aj jednoduchú dielničku.

Pre prihlásenie vyplňte formulár. Po prihlásení vám pošleme bližšie informácie o mieste stretnutia a programe. Prosíme o včasné prihlásenie, najneskôr do štvrtku večera pred výletom. V piatok bude prihlasovanie zastavené!

Príspevok občianskemu združeniu:
rodinný balíček pre 5 osôb                          20 €
rodinný balíček pre 4 osoby                        17 €
rodinný balíček pre 3 osoby                        14 €
balíček pre 2 osoby                                       10 €
vstupné pre 1 osobu                                       5 €
deti do 1 roka                                                  zdarma
Zahrnuté je: sprievodca počas celého výletu, aktivity na pozorovanie prírody, tvorivá aktivita
Zahrnuté nie je: doprava, strava, individuálne cestovné poistenie

Zodpovednosť: Účasť na podujatí je na vlastné riziko. Občianske združenie CEVEV Malá líška ani sprievodcovia nenesú zodpovednosť za účastníkov výletu, za ich prípadnú ujmu na zdraví ani na majetku. Osoby mladšie ako 18 rokov sa môžu výletu zúčastniť iba v sprievode zodpovednej osoby staršej ako 18 rokov.

Tešíme sa na vás!