Denné Tábory

Už čoskoro spustíme prihlasovanie na denné letné tábory 2024. Pozor, niektoré termíny turnusov sa zmenili!

I. turnus 2024 Za divočinou mesta 1.7. – 4.7. 2024 (s prespávačkou z 3.7. na 4.7.)
II. turnus 2024 Za divočinou mesta 15.7. – 19.7. 2024
III. turnus 2024 Drobci v ekocentre 5.8. – 9.8. 2024 (pre deti vo veku 4 až 9 rokov)

Počas denných letných táborov Za divočinou mesta 2024 deti zistia, že aj v meste existuje skutočná divočina. Súčasťou divočiny mesta sú aj deti. Rovnako, ako mesto nemôže byť bez detí, nemôže byť bez rastlín a zvierat. Prostredníctvom hier a pozorovaní budeme spoznávať rastlinstvo a živočíšstvo rôznych častí mesta (jazero, lúka, park, …). Deti sa veľa dozvedia a zároveň sa zabavia. A nezostaneme len pri tom, priložíme aj ruku k dielu a biodiverzitu mesta podporíme výrobou hmyzích domčekov a ďalších zaujímavých prvkov.

Pre tých, ktorí svoje deti prihlásia a uhradia poplatok do 15. apríla máme špeciálnu cenu 134€.
Prihlásenie a úhrada v termíne do 15.mája – cena za tábor 143€.
Prihlásenie a úhrada od 16.mája – cena za tábor 152€.
Zľavy sú: súrodenecká a vernostná pre tých, ktorí už na našom tábore boli. Zľavy sa nekombinujú.

KTO JE KONTAKTNÁ OSOBA A POSKYTNE MI BLIŽŠIE INFORMÁCIE?
Janka Ďurová, janka@malaliska.sk, ekocentrum@malaliska.sk, 0949 667 112

Pripájame krátky článok o minuloročných táboroch. Bolo nám super, ďakujeme!

Dobrý deň,
ďakujeme a Zuzka pozdravuje tiež všetkých, a už teraz je rozhodnutá, že o rok bude tento tábor chcieť opäť absolvovať :-). Natešená každý deň rozpráva nejaké dodatočné zážitky z tábora.
Prajeme ešte krásne leto!
Katarína

Dobrý deň Janka,
v mene Oliho Vám a celému tímu chcem poďakovať za skvele
zorganizovaný tábor. Veľmi sa mi páči, ako ste plánovali aktivity,
stravu, vzdelávanie a vlastne najlepšou vizitkou je spokojnosť
samotného dieťaťa. Oli sa hneď po ukončení pýtal, kedy znova
môže ísť do tábora a že bolo super. Ešte dlho nám rozprával
zážitky a vidno, že ho to ozaj chytilo.

Monika

Milá Janka, Danka a Nuno,
ďakujeme za zmysluplne strávený prvý týždeň prázdnin našich detí. Prívesky nosia na krku, luky sú stále v chodbe a plstené guličky majú so sebou aj v Chorvátsku. Vďaka za flexibilné prijatie Pauli, užila si to naplno.
Už teraz sa tešia na ďalšie pokračovania.
Prajeme Vám krásne leto a kopec radostných prázdninových okamihov
I+R

Denný letný tábor Za divočinou mesta

PRE KOHO JE TÁBOR URČENÝ?
Deti vo veku 6 až 11 rokov, ktoré radi trávia čas v prírode.

NA ČO SA MÔŽU DETI TEŠIŤ?
Sme prírodovedci, ktorí milujú prácu s deťmi a zo všetkého najradšej objavujú čaro prírody spolu s nimi. Táborový program je plný výletov do krásneho okolia Banskej Bystrice, hier, objavov a tvorenia. Okrem budovania pozitívneho vzťahu k prírode budeme u detí podporovať spoluprácu, vzájomný rešpekt, tvorivosť aj vynaliezavosť. Zážitky a kamarátstva, ktoré pretrvajú oveľa dlhšie ako jeden týždeň!

AKÝM SPÔSOBOM JE TÁBOR ORGANIZOVANÝ?
Príchod detí je každý deň od 7:45 do 8:00 hod podľa rozpisu denných aktivít zväčša do ekocentra Malá líška. Obedy zabezpečujeme v reštauračných zariadeniach. Ukončenie denného programu v tábore a odovzdanie detí približne do 16:00 hod rodičom podľa dohody.

AKO ZAPLATÍM ZA TÁBOR?
Zaplatiť za tábor môžete prevodom na účet vo FIO Banke, IBAN SK8383300000002901966514. Úhradu za tábor uhrádzajte až po potvrdení prijatia Vášho dieťaťa na tábor. Nezabudnite do správy pre prijímateľa napísať tábor a meno dieťaťa.

ODHLÁSENIE DIEŤAŤA Z TÁBORA
V prípade, že potrebujete odhlásiť Vaše dieťa z tábora, ozvite sa nám prosím čo najskôr. V prípade odhlásenia dieťaťa z tábora minimálne 30 dní pred začiatkom vám bude vrátených 100% z poplatku, do 14 dní pred začiatkom vám bude vrátených 50% z poplatku. V prípade odhlásenia dieťaťa z tábora od 13 do 4 dní pred začiatkom, vám bude vrátených 25% z poplatku. Pri odhlásení dieťaťa aj z dôvodu choroby 4 a menej dní pred nástupom vám bude vrátených 10% z poplatku.

PREDČASNÉ UKONČENIE POBYTU DIEŤAŤA V TÁBORE
Zatajenie skutočného zdravotného stavu dieťaťa alebo jeho správanie obmedzujúce program, sú automatické dôvody na jeho predčasný odchod z tábora bez nároku na vrátenie poplatku alebo jeho časti.

ČO JE ZAHRNUTÉ V CENE TÁBORA?
Inštruktori, materiál a pracovné pomôcky, pitný režim, obedy, doprava, ceny a darčeky.

Denný letný tábor Drobci v ekocentre

Program, v ktorom budeme s vašimi deťmi spoznávať a objavovať prírodu, ale aj nových kamarátov a samých seba. Pri hre si potrénujeme zručnosť, zabavíme sa a zažijeme nové dobrodružstvá. Veľa času budeme tráviť vonku – v blízkom okolí ekocentra. Máme tu krásny park s ihriskom pod stromami, malý potok aj lúku 🙂

PRE KOHO JE TÁBOR URČENÝ?
Deti vo veku 4 až 8 rokov, ktoré radi trávia čas v prírode. Pre škôlkarov a ich starších súrodencov a kamarátov.

AKÝM SPÔSOBOM JE TÁBOR ORGANIZOVANÝ?
Príchod detí je každý deň od 7:45 do 8:00 hod do ekocentra Malá líška. Po rannej rozcvičke sa budeme venovať dennej téme. Po desiate pôjdeme von. Vrátime sa na obed (stravovanie bude zabezpečené externou firmou). Potom doprajeme deťom odpočinok/spánok pri čítaní príbehov. Po zobudení si deti dajú olovrant a vyberieme sa von. Ukončenie denného programu a odovzdanie detí bude v ekocentre približne do 16:00 hod rodičom podľa dohody.

AKO ZAPLATÍM ZA TÁBOR?
Zaplatiť za tábor môžete prevodom na účet vo FIO Banke, IBAN SK8383300000002901966514. Úhradu za tábor uhrádzajte až po potvrdení prijatia Vášho dieťaťa na tábor. Nezabudnite do správy pre prijímateľa napísať tábor a meno dieťaťa.

PREDČASNÉ UKONČENIE POBYTU DIEŤAŤA V TÁBORE
Zatajenie skutočného zdravotného stavu dieťaťa alebo jeho správanie obmedzujúce program, sú automatické dôvody na jeho predčasný odchod z tábora bez nároku na vrátenie poplatku alebo jeho časti.

Jarný tábor pre drobcov 2023 – Máme za sebou skvelý Jarný tábor pre drobcov! Prvý ročník prírodovedného jarného tábora pre deti od 4 do 8 rokov sa vydaril. Tu sa môžete potešiť z fotiek.
Článok o tábore.

Ako nám bolo na táboroch v roku 2022 sa dočítate tu.