Akcie pre prírodu

VYČISTENÉ 2021!

Jarnú výzvu VYČISTENÉ 2021! s blížiacim sa letom ukončujeme. Dôvodom je najmä vyrastená zeleň, ktorá čistenie prírody sťažuje, ale aj množstvo mláďat, ktoré sa v tomto čase ukrýva v kroví. Zbierať smeti môžete samozrejme kedykoľvek – je to nekonečná, ale skvelá a potrebná aktivita.

——————————————————————————————————————–

Opäť je tu jar a my spúšťame druhý ročník výzvy na čistenie prírody od smetí. Je to nekonečný proces, ale jar je na čistenie tým najvhodnejším obdobím. Skôr než zeleň schová množstvo odpadkov v listoch, môžeme ich pozbierať a predísť tak tomu, aby lákali a uškodili zvieratám, aby si ich vtáctvo vplietalo do hniezd, kŕmili odpadkami svoje mláďatá, aby sa škodlivé látky uvoľňovali do vody a pôdy, …..

Zbierať môžete ísť kdekoľvek. Ak sa rozhodnete upratovať okolie Banskej Bystrice, môžete naviac využiť ponuku mestského úradu a dostať od nich vrecia na odpad a odvoz smetí. Verím však, že rovnako by vašu snahu ocenili aj ostatné mestské či obecné úrady. Ak budete mať záujem, s vybavovaním vám radi pomôžeme.

Veľmi nás potešíte, ak sa so svojím úlovkom odfotíte a pošlete nám fotku. Jednu na ktorej ste s vyzbieranými smeťami a druhú, na ktorej odfotíte miesto, ktoré ste vyčistili. Ďakujeme!

ZASADENÉ 2021!

Aj pestovanie vlastného ovocia či zeleniny je tým správnym krokom ako pomôcť prírode. Jednoducho to, čo si vypestujeme sami bez umelých hnojív a zbytočnej chémie je to najlepšie. Nezásobuje nás to len potravinami.

Prečítajte si článok ZASADENÉ 2021 a načerpajte inšpiráciu!

Podeľte sa s nami o svoje pestovateľské skúsenosti, úspechy aj nezdary. Budete inšpiráciou pre ostatných a určite spoločne nájdeme veľa dobrých rád a typov. Rozhodne pestovanie aspoň vyskúšajte. Je v ňom veľká múdrosť našich predkov.

Prírodné Vianoce 2020

VYČISTENÉ 2020!

Túto jar, keď sme sa všetci separovali, boli prechádzky prírodou tým najväčším potešením. Pred tým ako vyrašila prvá trávička, bolo všade vidno odpadky. Vieme, že tieto smetiská vznikajú kvôli ľahostajnosti, ale zároveň veríme, že mnohí ľudia ľahostajní nie sú a tak sme vytvorili výzvu na čistenie prírody. Nie spolu, ale tak, ako to bolo možné – každý sám. Tu je pár fotiek našich a hlavne Vašich úspechov. Ďakujeme!

ZASADENÉ 2020!