Akcie pre prírodu

Vianočné obdobie začína s adventom. Nie v októbri alebo septembri, ako sa nám snažia nahovoriť obchodné centrá. Sú to sviatky lásky a pokoja, rodiny a teplej hrejivej domácej atmosféry.

Mnohí sa však neustriehneme a zamotáme sa do zbytočného plytvania, prejedania, preháňame s upratovaním a hlavne s počtom darčekov. Vianoce tak patria medzi sviatky s najväčšou ekologickou stopou – teda s najhorším dopadom na prírodu.

Našťastie sú medzi nami a takí, ktorým záleží na tom, aby boli dopady našich činností čo najmenšie a prinášajú nám množstvo typov ako prežiť Vianoce mierumilovné aj k našej planéte Zem.

My v ekocentre Malá líška Vám budeme prinášať množstvo zaujímavých nápadov na tvorenie, zdobenie, balenie aj ekologické upratovanie, či výber ekologických darčekov. A to nie je všetko. Pripravili sme pre Vás aj zaujímavé vianočné workshopy! Tešíme sa na Vás prvé tri decembrové soboty v ekocentre Malá líška na Radvanskej ulici v Banskej Bystrici. Budeme vyrábať oblátky, minidarčeky aj sviečky zo včelieho vosku.

Vaše Vianoce tak môžu začať naplno a s nami!

Vianočné Darčeky Ktoré Potešia Blízkych Aj Našu Zem
Pes Nie Je Vianočný Darček
Eko Upratovanie
Vianočný Stromček A Zdobenie
Kreatívne Balenie Vianočných Darčekov
Jedlo Počas Vianoc
Vianoce Pre Zvieratá

VYČISTENÉ 2020!

Túto jar, keď sme sa všetci separovali, boli prechádzky prírodou tým najväčším potešením. Pred tým ako vyrašila prvá trávička, bolo všade vidno odpadky. Vieme, že tieto smetiská vznikajú kvôli ľahostajnosti, ale zároveň veríme, že mnohí ľudia ľahostajní nie sú a tak sme vytvorili výzvu na čistenie prírody. Nie spolu, ale tak, ako to bolo možné – každý sám. Tu je pár fotiek našich a hlavne Vašich úspechov. Ďakujeme!

ZASADENÉ 2020!

Aj pestovanie vlastného ovocia či zeleniny je tým správnym krokom ako pomôcť prírode. Zdravé jedlo, práca so zemou na čerstvom vzduchu, pohyb aj skvelá aktivita pre deti na uvedomenie si zodpovednosti. No to je len časť prínosov. Pestovanie vlastných potravín znižuje potrebu ich prevážania (neverili by ste akú diaľku precestujú bežne potraviny kým sa dostanú na náš stôl). Žiadny domáci hospodár si na svoje polia nesype toľko chémie a nestrieka toľkými postrekmi to, čo plánuje zjesť so svojimi najbližšími a navyše, pestré políčka s rozličnými plodinami sú ideálnym miestom pre život mnohých živočíchov. Napríklad včiel, motýľov, čmeliakov, jašteríc a mnohých iných.