Ako premeniť svoje mesto na zelené

Aby sme chápali dôležitosť zelených a modrých opatrení v mestách, je dobré poznať príčiny a dôsledky globálnych zmien. Budeme radi, ak zavítate na naše podujatia a zúčastníte sa prednášky Zmena klímy v systémovom pohľade a adaptačné opatrenia v meste systémového ekológa Petra Saba. Prednáška prináša pohľad na analýzu problému a množstvo typov na riešenia. Naviac počas prednášky so skúseným odborníkom sa na všetko, čo vás bude zaujímať môžete opýtať.

Prednášku si môžete stiahnuť tu. PDF súbor nepovoľuje editovanie, ale je možné prezentáciu tlačiť vo vysokom rozlíšení a je odomknutý na skopírovanie textov, grafov aj fotiek. Umožňujeme šírenie ideí aj grafiky (pričom podmienkou je uvedenie autorov a odkaz na zdroj, t.j. na webovú stránku). Kontakt na hlavného autora, Ing. Peter Sabo, CSc., je uvedený v závere prezentácie, prosím neváhajte sa na neho v prípade potreby obrátiť.

Tu vám ponúkneme typy na zazelenenie svojho mesta. Zatiaľ sa inšpirujte zelenými záhradami na strechách a balkónoch z výzvy Zasadené!.