Podujatia v ekocentre

V priestoroch ekocentra Malá líška sa stretávame počas táborov, workshopov, so školami a s Líšťatami v brlôžku. Pre tých, ktorí nás nemôžu navštevovať osobne, máme v ponuke Aktivity pre líšťatá zasielané elektronicky.

Práve prebieha ďalší ročník programu Líšťatá v brlôžku. Zúčastniť sa ho môžete každý utorok v čase od 9.30 hod. Viac info nižšie.

Čakajú nás aj príjemné dni strávené s dobrovoľníkmi zo Slovenskej sporiteľne. Pomôžu nám pripraviť materiál aj priestory na ďalšie programy. Tešíme sa na nich 6., 7., 13., a 14. marca.

Pravidelne v decembri pre vás pripravujeme Vianočné workshopy. Na tom poslednom ste si počas jedného dňa vyrobili chutné slané oblátky, ekologický obrúsok na potraviny so včelím voskom a voňavé prírodné dekorácie. Ďakujeme za príjemne strávený deň!

Líšťatá v brlôžku

“Veľmi pekne ďakujeme s Janíkom za príjemne strávený čas, trpezlivosť s nami a teším sa na
zopakovanie si, keď príde na radu ďalší súrodenec.”
maminka Andrejka

Program pre všetky mamičky, oteckov, dedkov a babičky, ktorí sa starajú o deti do 4 rokov. Môžete sa tešiť na divadielka, spievanie, kreslenie, príbehy a hry, tvorenie, typy na výlety a spoločné prežívanie chodu ročných období. Spoločne sa zahráme, niečo sa naučíme a určite nadviažete aj skvelé kontakty na maminky a získate inšpiráciu na ďalšie aktivity s drobcami.
Každý utorok v čase od 9.30 do 10.30 hod.
Radvanská 1, Banská Bystrica, v budove Súkromného centra voľného času Radvanská 1. Budova sa nachádza pri Radvanskom parku, vchod od potoka.
Začíname 7.11. 2023

Tu je pár fotiek zo sezóny 2022/2023.

Aktivity pre líšťatá

Jarný program pre rodičov a ich deti zasielaný v týždenných intervaloch mailom. Metodický materiál určený  pre rodičov malých detí, ktorý vtiahne rodinu do spoločného spoznávania prírody. Jednotlivé témy si vychutnáte pri čítaní príbehov a básničiek, pozorovaní prírody, tvorení, hraní hier či pri pokusoch.

Aprílové témy: stopovanie v prírode, vtáčia jar, chutná jar, hmyzí kamaráti
Májové témy: jar v lese, pri jazere, na farme, vonku to bzučí
Júnové témy: stromy, lúkami a poliami, medveď, naše plazy
Aprílové, májové aj júnové Aktivity pre líšťatá si môžete objednať mailom na ekocentrum@malaliska.sk. Cena za mesiac je 8€.

Momentky z podujatí v ekocentre:

Pár fotiek z otvorenia ekocentra Malá líška v roku 2020